WhatsApp’ın yeni özelliği ortaya çıktı!

WhatsApp’taki yeniliklerin hızına ulaşmak mümkün olmuyor.

Neredeyse her gün teknoloji basınının gündeminde yer alıyor. Kısa süre önce WhatsApp, tek hesabın farklı cihazlarda kullanılması için önemli bir adım attı. Sohbet geçmişinin ve verilerinin bir cihazdan başka bir cihaza kopyalanması için çalışmalar yapıldı.

Pro Whatsapp uygulaması indire bilirsiniz 

Tabii ki tüm yenilikler bu kadarla sınırlı değil. Şu anda test aşamasında olan başka yeni özellikler de bulunuyor. Bununla birlikte şimdi başka bir yenilik daha ortaya çıktı. Lafı daha fazla uzatmadan neler olduğuna bakalım.

Çıkartma arama özelliği

Donanım haber’in haberine göre 2.20.198.5 sürüm numarasını taşıyan beta güncellemesi, WhatsApp‘ın bir süredir üzerinde çalıştığı çıkartma arama özelliğinin yakın zamanda uygulamaya dahil edileceğini gösterdi.

Henüz geliştirilme aşamasında olan arama özelliği sayesinde, çıkartma paketleri arasında istediğinizi bulmanız daha kolay hale gelecek. Bununla birlikte tıpkı emojilerde olduğu gibi çıkartmalar da ifade ettiği duruma göre sekmelere ayrılacak.

WHATSAPP VERİ TASARRUFU

Özellikle herhangi bir Wi-Fi ağına bağlı olmadığınız zamanlarda, mobil internetiniz üzerinden yaptığınız sesli ya da görüntülü WhatsApp görüşmeleri kotanızın düşmanı olabilir. Görüşmelerin harcadığı veri miktarını dengelemek ve azaltmak için şu işlem sırasını takip edin:

-Ana ekranda yer alan, sağ üst köşedeki “üç nokta” sembolüne dokunun,
-Ayarlar’a dokunun,
-Veri ve depolama satırına dokunun,
-En altta yer alan “Düşük veri kullanımı” kutucuğunu işaretleyin.

Not: Görüşmelerinizdeki ses ve görüntü kalitesinde azalma yaşanabilir.

WhatsApp’ın yeni özelliği ortaya çıktı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
Whatsapp Chat
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
ProWhatsapp Hakkında
Detaylı Bilgi Almak İçin Yazınız.